Site içeriğini görebilmeniz için üye olmanız gerekmektedir...

Üye Girişi

Smack Down 11

Oyuna şöyle genel olarak baktığımız zaman; görsellik, grafik ve oynanılabilirliğin güzel olduğunu söyleyebiliriz.
Grafikler oyunu en güzel yapan şey belki de. Çok gerçekçi yapılmış güreşçiler.Mesela adamı çok dövdüğünüz

 

zaman suratın da kan çıkabiliyor. Onun dışında mekân tasarımları da güzel ama seyirci için aynılarını söyleyemem. Seyirciler iyi, güzel, hareketliler ama modellemeler hoş olmamış. Özellikle Road To Wrestlemania modunda spikerler konuşurken arkada seyirciler gözüküyor, orada ne dediğimi anlayabilirsiniz.

Oynanılabilirlik kısmına baktığımız zaman güreşçilerin yaptığı hareketler gerçeğe yansıtılmış. Ama çoğu güreşçi birbirlerinin aynısı hareketleri yapıyor. Bu biraz oynanılabirliği düşürse de hoş karşılanabilir. Ayrıca çeşitli oyun modları ile de oyun süslenmiş ve bu da sıkılmamamız için bir etken. Ayrıca oyunda Diva ile Superstar farkı da gözle görülür biçimde.

Görsellik oyunda çok harika. Mesela maç yaparken arenada ki atmosfer mükemmel. Bitirici hareketleri yaparken bir anda müthiş bir görüntü ortaya çıkıyor. Ayrıca seslerde iyi yapılmış.Biraz yeniliklerden bahsedersek oyunun geniş maç tiplerine bir de Royal Rumble eklenmiş. Maksimum 30 güreşçi ringe 90 saniye aralıklarla geliyor ve rakibi dışarı iterek elemeniz gerekiyor. Bir başka yeni özellik Championship Scramble ile de maksimum 20 dakika, 5 güreşçi belli dakika aralıklar ile ringe geliyor ve tuş eden o anlık avantajı alıyor. Son avantajlı olan kemerin sahibi oluyor. Ayrıca Backstage tipinde de çeşitli odalarla rakibinizle maç yapabilirsiniz. Mixed Tag ile Divaları ve güreşçileri tag yapıp maç yaptırabilirsiniz. Handikap olayında da One on Two kısmı iyice genişletilmiş. My kısmında ise Rivals bölümü eklenmiş. Bu bölümde güreşçilerin düşmanlarını ve dostlarını görebilirsiniz. Burası maç yaparken eğer maça güreşçi karışacaksa ya düşmanınız gelir ya da dostunuz.